Policisté v USA kradou peníze Kanadským turistům

Kanadská vláda musela varovat své občany aby nevozili hotovost do USA, protože tam, pokud jde o peníze, neplatí presumpce neviny. Od roku 2001 bylo zkonfiskováné více než 2,5 miliardy dolarů.

Policie se zabavenými penězi
Policie se zabavenými penězi

Většina zabavených peněz je používána na financování policie a policejních penzí. Doba je těžká a pokud Americký policista chce něco mít, musí se starat.

Takže, pokud sebou vezete hotovost do země svobody, zjistíte, že se tím myslí svoboda vzít vám všechny vaše peníze pod záminkou že obchodujete s drogami. Jakékoliv důkazy nejsou potřeba.

Získat peníze zpět stojí na soudních poplatcích víc než kolik bylo zabaveno (o tom vás policista ochotně informuje už při zabavování) a proto se jen jeden ze šesti lidí, kterým byly peníze zabaveny, pokusí své peníze dostat zpět.

Není to zvláštní? Daně v USA jsou neobvykle vysoké a je to bohatá země s obrovskými zdroji. Ale pokud chtějí policisté dostávat penzi, musí krást. Takže až vás v USA zastaví policista, nedivte se když jeho první otázka bude “máte u sebe hotovost?”.

Zdroj: Washington Post