Komentář V.V. Pjakina k sestřelenému Suchoji

Pořad Otázky a odpovědi V.V. Pjakina z 25.11.2015 byl obzvlášť zajímavý.

Proč se Erdogan tak hrne do války?

Syn tureckého prezidenta, Bilal Erdogan rozjel podnikání s ropou od ISIS ve velkém. Ropy od ISIS bylo hodně a Bilal si byl tak sebejistý, že nakoupil tankery (pravděpodobně na dluh) a podepsal smlouvy na prodej ropy například do Japonska. Půjčky je třeba splácet, flotilu je třeba živit a smlouvy na dodávky ropy za neobvykle nízké ceny je třeba plnit, ale jak to udělat, když Rusové zničili infrastrukturu ISIS? Erdogani se dostali do ohromném průšvihu, ze kterého existuje jen jedna cesta ven. Obecně platí, že smlouvy není nutné dodržet, pokud zasáhne takzvaná vyšší moc, čímž se obvykle myslí válka. Válka je tedy jediný způsob, jak se mohou Erdogani vyhnout krachu. Válka by sice byla katastrofou pro Turecko, ale Erdogany by zachránila a košile je obvykle bližší než kabát.

Byli to opravdu Turci kdo Suchoj sestřelil?

Podle Pjakina se Turecká armáda od následující mapky distancovala s tím, že jde o dílo úřadu Tureckého premiéra Ahmeta Davutoğlu.

mapka od Davutoglu
mapka od Davutoglu

Jestli turecká armáda ruský letoun sestřelila, proč riskuje Erdoganův hněv tím, že se otevřeně distancuje od prkotiny jako je mapka? A co se na té mapce trucké armádě tak moc nelíbí? Chtějí se snad turečtí vojáci přiznat, že ve skutečnosti útočili v Sýrii? Proč by to dělali? V Turecku probíhá konflikt mezi Erdoganem a armádou a podle Pjakina turecká armáda začíná tušit, že se má stát obětním beránkem a snaží se tomu vyhnout. Ona stíhačka, která sestřelila ruský letoun vůbec nemusela být pod kontrolou turecké armády. Američané mají stejně jako Erdogan zájem na válce mezi Ruskem a Tureckem. Taková válka by nesmírně poškodila obě země a USA by z ní vyšly jako z většiny válek bohatší a mocnější. S tím souvisí i to, že na místě sestřelu už byly připravené štáby CNN a Fox News. Jak asi mohly vědět, že se tam bude sestřelovat ruské letadlo?

Jaký bude další vývoj v Turecku?

Podle Pjakina se Truecko rozpadne. Kurdové budou mít konečně svůj stát, část Turecka připadne Arménii a evropskou část Turecka převezmou pod kontrolu Rusové. Evropané prý budu souhlasit, protože to Rusku umožní zásobovat Evropu plynem. Pan Pjakin je velmi chytrý pán a jeho předpovědi se často plní, ale zrovna tohle mi připadá jako hodně divoká spekulace. Uvidíme za 10 let 🙂

Celý pořad Otázky a odpovědi V.V. Pjakina z 25.11.2015 je k dispozici zde:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *