Kanadská vláda musela varovat své občany aby nevozili hotovost do USA, protože tam, pokud jde o peníze, neplatí presumpce neviny. Od roku 2001 bylo zkonfiskováné více než 2,5 miliardy dolarů.
Většina zabavených peněz je používána na financování policie a policejních penzí. Doba je těžká a pokud Americký policista chce něco mít, musí se starat.
Takže, pokud sebou vezete hotovost do země svobody, zjistíte, že se tím myslí svoboda vzít vám všechny vaše peníze pod záminkou že obchodujete s drogami. Jakékoliv důkazy nejsou potřeba.
Získat peníze zpět stojí na soudních poplatcích víc než kolik bylo zabaveno (o tom vás policista ochotně informuje už při zabavování) a proto se jen jeden ze šesti lidí, kterým byly peníze zabaveny, pokusí své peníze dostat zpět.
Není to zvláštní? Daně v USA jsou neobvykle vysoké a je to bohatá země s obrovskými zdroji. Ale pokud chtějí policisté dostávat penzi, musí krást. Takže až vás v USA zastaví policista, nedivte se když jeho první otázka bude „máte u sebe hotovost?“.
Zdroj: Washington Post
… to si pletete s ceskou policii, ta si vydelava na sve odmeny svym vyhradnim zajmem o rozdelovani pokut za parkovani atd. Nic jineho ji nezajima.
Státní policie u nás má obvykle docela rozum, ale městská policie je neštěstí. Pokuty zůstávají obci a tak když chce starosta nové auto, musí se policajti snažit ať se jim to líbí nebo ne. Kolikrát je na nich vidět, že se stydí že číhají třeba u špatně označené křižovatky (mám na mysli jendu konkrétní v Praze u Palmovky) a vybírají nesmyslné pokuty.
Máte pravdu, v podstatě je to situace podobná tomu co je v článku, jen v té Americe ty peníze zůstanou přímo policajtům, takže jsou o to drsnější.