Proces s Rossem Ulbrichtem začal

Včera (13.1.2015) začal proces s Rossem Ulbrichtem, tvůrcem Silk Road, možná vystupujícím pod pseudonymem Strašný Pirát Roberts (Dread Pirate Roberts, zkráceně DPR).

Strašný Pirát Roberts
Strašný pirát Roberts

Pokud nevíte, kdo je strašný pirát Roberts, nebo co je Silk Road, můžete si napřed přečíst tento článek: Silk Road a Strašný Pirát Roberts.

Ross Ulbricht u soudu poprvé přiznal, že je tvůrcem Silk Road. Nápad na Silk Road jako ekonomický experiment měl v roce 2009, do provozu ji uvedl v roce 2011, ale opustil ji po několika měsících. Ulbricht prý nikdy nevystupoval pod pseudonymem DPR.

Ulbrichtův obhájce prohlásil, že Ulbricht žil příliš skromě na člověka co si měl údajně vydělat milióny dolarů provizemi z obchodu s drogami na Silk Road. Dále připoměl, že k pseudonymu DPR se postupně hlásilo několik různých lidí (přesně v duchu filmu Princezna nevěsta (The Princess Bride)). Naposledy v srpnu roku 2013 údajný DPR řekl pro Forbes, že: „Nezaložil jsem Silk Road, založil ji můj předchůdce“, „Dostal dobře zaplaceno a byl s naším ujednáním spokojený. Ve skutečnosti to byl jeho nápad předat pochodeň.“ a nakonec „Potkali jsme se na Silk Road“.

Podle obhajoby je Ulbricht nevinný idealista, kterého lstí přiměli aby se znovu připojil k Silk Road těsně před tím, než past FBI sklapla, aby se stal obětním beránkem a mohl být odsouzen místo skutečných provozovatelů Silk Road.

Naopak prokurátor se snaží Ulbrichta ze všech sil očernit tvrzeními jako že Ulbricht si na obchodu s drogami vydělal 18 miliónů dolaru a že „je stejný jako kterýkoliv jiný drogový boss“.

Ať už Ulbricht byl Strašným Pirátem Robertsem, nebo ne, držím mu palce!

Zdroj: dailydot.com

Update zde: Je Mark Karpeles Strašným Pirátem Robertsem?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *