Já hlupák si koupil talbet od Apple

Rád si připlatím za hezkou věc a tak jsem si před necelým rokem koupil tablet od Apple – iPad Air. Bohužel, nedávno se mi stala takové nepěkná věc – popraskala mi obrazovka. Ne snad že by mi iPad spadnul. Četl jsem si poštu, pak jsem na chvíli tablet položil na stůl v zavřeném obalu a o chvíli později jsem zjistil, že je obrazovka prasklá.

praskly iPad Air
prasklý iPad Air

Po chvilce hledání na Internetu jsem zjistil, že jde o běžný problém. Zavolal jsem na zákaznickou linku Apple a nechal si poradit, že mám zajít do autorizovaného servisu. Vypravil jsem se tedy do ITS.

V přízemí tam sedí paní, která věci k reklamaci příjímá. Když ale uviděla prasklou obrazovku, řekla mi že tohle reklamovat nejde. Když jsem nechtěl odejít, poslala mě do dvanáctého patra za technikem, který mi řekl že s tím nic nenadělají, že mají jasná pravidla pro to co mohou do reklamace přijmout a ať se obrátím přímo na Apple.

Zavolal jsem tedy znovu do Apple. Slušný mladík mi vysvětlil, že v České Republice je pouze softwarová podpora a že mi tedy s hardware nemůže pomoct. Adresu v ČR, na které bych mohl problém vyřídit osobně nemají, email do centrály nemají, telefonní číslo do centrály nemají. Poslal mi ale poštovní adresu na kterou se mohu obrátit:

Apple Distribution International
Hollyhill Industrial Estate
Hollyhill, Cork
Republic of Ireland

Zajdu do papírnictví a koupím si obálku.

Mám předplacený dTest a tak mě napadlo zavolat na jejich linku. Poradili mi takto:

 1. Musím donutit servis aby mi potvrdil, že reklamaci zamítají. Získat takové potvrzení bude pravděpodobně těžší než u šedého dovozu levných telefonů z Číny.
 2. Mám si na justice.cz najít soudního znalce a získat potvrzení, že jsem tablet mechanicky nepoškodil.
 3. Mám Apple zažalovat.

Apple asi žalovat budu. Naštvaný jsem extrémně. Kromě toho nešťastného iPadu doma máme pár iPodů, jeden iPhone a jeden MacBook Air. Ti lemplové si ze mě kvůli vadnému krámu s výrobní cenou necelých 200 dolarů udělali nadosmrti nepřítele. Jak to že jim je to jedno? Možná proto, že Tim Cook věnuje všechnu pozornost na svoji sexuální orientaci a na firmu mu nezbývá čas?

Edit:
Jak už jsem napsal výše, on je to dost běžný problém. Už první odkaz co Google vrátí stojí za to.
výsledky Googlení
diskuse na apple.com

Edit2: Dopadlo to jak se dalo čekat. Když jsem se uklidnil, nápad s žalováním Applu mi už nepřipadal tak dobrý – život je na podobné věci příliš krátký. Opravit iPad nenechám, přece jen vrážet přes 4000 do rok starého tabletu také není zrovna rozumné, takže jako většina lidí, i já ho budu používat nějaký čas s prasknutým displejem a pak se uvidí – nejspíš koupím něco s Androidem.

U telefonu už mám přechod z iOS na Android za sebou – příjemné to nebylo, přece jen iOS byl navržený ještě za života Steva Jobse a je to znát – je nádherně jednoduchý a logický. Třeba výchozí aplikaci pro stahování podcastů z iOS jsem nahradit nedokázal. Na Androidu teď používám DoggCatcher a připadá mi použitelný jen tak tak. Na druhou stranu, mám velký telefon od Samsungu s pojištěním od Alzy za zlomek ceny iPhonu a jsem spokojený.

8 odpovědí na “Já hlupák si koupil talbet od Apple”

 1. Zkus to tady, mně v záruce odešel rok starý Air a do tří dnů mi dali úplně nový kus. Pravda, umřel při nabíjení z ničeho nic, ale vzhledově byl jak z obchodu, ani škrábaneček, mám to trvale v obalu. Ale než se soudit, tak radši nech vyměnit displej (či jen krycí sklo s dotykovou vrstvou, na vlastní náklady. http://www.ceskyservis.cz/domu/

  1. Jindro, díky moc za radu a za link! Koukám že ta oprava už není tak drahá jak dřív – necelé 4 tisíce. Ještě to promyslím.

  1. Za prvé ano, displej prasknul sám. Je to běžný problém a děje se to spoustě lidí. A kdybych si to sklo rozbil sám, tak jako se mi to stalo u iPodu, nepsal bych, že to prasklo samo. Proč bych to dělal?

   Za druhé, o to jestli to sklo prasklo samo nejde. Jde to to, že Apple měl tu reklamaci posoudit, odmítnout a dát mi to písemně. Místo toho se schovává za poštovní adresu někde v Irsku.

 2. Ahoj, mám podobnou zkušenost. V soutěži od zaměstnavatele (v Německu) jsem vyhrál iPad Mini ani ne po roce se mi samovolně pohybují okna. Prej je to častý problém, když jsem si na Apple zjišťoval záruku, tak vše je OK, ale autorizovaný servis v Brně požaduje 2.500,- za výměnu displeje. Vzhledem, že jsem ho nepotřeboval, tak jsem ho ani moc nepoužíval a celý ten rok byl v obalu a nikdy nespadl. Prostě je jako nový, ale použít se dá jen jako budík. :3

 3. No jasné, že ti to neuznajú ty blb!!! Ako to dokážeš, že ti prasknul sám od seba???!!! Jasné, že sa s tebou ani nebudú srať!!! To by tam chodil za nimi každý magor s hocijakou kokotinou!!! A to hovorím ako antijablkár!!!

 4. Špatný servis??

  Nedávno jsem nesl do iOpravna iPhone – reálně na něj něco spadlo a praskl – ale táhla se jen jedna prasklina přes displey (žádný pavouk). Tak chci servis a oni mi říkají – tohle vezmeme na reklamaci, to nikdo nepozná a takhle to praská i samovolně…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *