Ebola se šíří stále rychleji

Pár zpráv o současné situaci s Ebolou.

Za prvé, podle nejnovější zprávy WHO se Ebola v západní africe šíří exponenciálně (stále rychleji).

Reuters:

(Reuters) – Liberia, the country worst hit by West Africa’s Ebola epidemic, should see thousands of new cases in coming weeks as the virus spreads exponentially, the World Health Organization (WHO) said on Monday.

(Reuters) – Libérie, země nejhůře zasažená Západo-Africkou epidemií Eboly, bude v nadcházejících týdnech zasažena tisíci nových případů onemocnění, protože virus se šíří exponenciálně. V podnělí toto prohlásila Světová Zdravotnická Organizace WHO.

Za druhé, už dva roky se ví, že se ebola může šířit vzduchem, takže jestli se dostane do hustě obydlené Evropy, máme neskutečný průšvih.

Za třetí, konspirační teoretici tvrdí, že virus který způsobil současnou epidemii, pochází z laboratoře.

Tvrdí, že podle analýzy DNA viru bylo zjištěno, že je to virus původem odněkud z Konga (Gabon-Congo). Je to tedy jiný virus než ten co se občas vyskytuje v Západní Africe.

Ještě podivnější věc je, že virus má mít v porovnání s 10 let starým vzorkem podivné množství mutací. Vědci jsou schopní odhadnout kolik mutací má virus nashromáždit za 10 let. A ten současný jich má množství menší než odpovídá 10 letům. Pokud je to pravda, pak jediné rozumné vysvětlení je, že virus, který způsobil současnou epidemii strávil pár let v mrazáku. Otázkou je, čí mrazák to byl.

A nakonec zprávička z domova. Čeští praktičtí lékaři dostali za úkol pořídit si na vlastní ochranné pomůcky které by je měly ochránit proti Ebole.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *