Trest smrti vykonaný okamžitě

Který zločin je v USA nejpřísněji trestaný? Kupodivu to nejsou válečné zločiny, vraždy dětí ani třeba lhaní v kongresu. Je to neuposlechnutí výzvy policisty.

Pokud z nějakého důvodu nejste schopný na výzvu policisty zareagovat, jste okamžitě a bez milosti popraven. Policisty nezajímá proč nereagujete. To že jste třeba mentálně nemocný člověk, jste pod vlivem alkoholu, léků, trpíte depresí, nebo jste třeba 12 leté dítě, vás neomlouvá a v žádném případě to není důvod k tomu, aby vás policista nepopravil.

Množství takových poprav je ohromné, ale poslední video, na kterém Američtí policisté popravili vozíčkáře, je jedno z těch horsích, které jsem zatím viděl.

Jeremy McDole (ten popravený vozíčkář) byl ochrnutý od pasu dolů, byl ozbrojený a podle všecho chtěl spáchat sebevraždu. Sebevražda rukou policisty je v Americe docela častá. Na sdruhou stranu, na videu je vidět, že se policisté přibližovali policisté k Jeremymu, ne on k nim. Šli k němu blíž, aby se mohli cítít ohrožení a mohli si zastřílet na člověka.

Jsem moc rád, že zatím máme civilizovanou policii, která by se takovému člověku spíš snažila pomoct. Na druhou stranu, tyhle špatné věci se k nám z USA pomalu, ale jistě šíří a je jen otázkou času než se i u nás dočkáme popravy za neuposlechnutí výzvy.