Trest smrti vykonaný okamžitě

Který zločin je v USA nejpřísněji trestaný? Jsou to vraždy dětí, rozpoutání války pod falešnou záminkou, nebo prodej drog? Ne, je to neuposlechnutí výzvy policisty. Pokud z nějakého důvodu nejste schopný na výzvu policisty zareagovat, jste okamžitě a bez milosti popraven. Policisty nezajímá proč nereagujete. To že jste třeba mentálně nemocný člověk, jste pod vlivem alkoholu nebo drog, trpíte depresí, nebo jste třeba 12 leté dítě, vás neomlouvá a v žádném případě to není důvod vás nepopravit.

Množství takových poprav je ohromné, ale poslední video, na kterém Američtí policisté popravili vozíčkáře, je zatím to nejotřesnější, které jsem zatím viděl.

Jeremy McDole (ten popravený vozíčkář) byl ochrnutý od pasu dolů, byl ozbrojený a podle všecho chtěl spáchat sebevraždu. Sebevražda rukou policisty je v Americe docela častá. Na sdruhou stranu, na videu je vidět, že se policisté přibližovali policisté k Jeremymu, ne on k nim. Šli k němu blíž, aby se mohli cítít ohrožení a mohli si zastřílet na člověka.

Jsem moc rád, že zatím máme civilizovanou policii, která by se takovému člověku spíš snažila pomoct. Na druhou stranu, tyhle špatné věci se k nám z USA pomalu, ale jistě šíří a je jen otázkou času než se i u nás dočkáme popravy za neuposlechnutí výzvy.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *